8. 4. 2015

Prešovský klub Wave v novom šate

Vybrali sme sa na miesto, ktoré je pre prešovského študenta z internátu o niečo viac od ruky, avšak zistili sme, že ani napriek tomu nezíva prázdnotou (je predsa v centre mesta). Wave sa nachádza v úzkej uličke medzi barom Peoples a pizzériou Borsalino. No a nedávno sa začal pýšiť novým priestorom na poschodí. Je otvorený od jednej popoludní do hlbokej noci, cez víkendy do ešte hlbšej noci.

Hovorí sa, že krása spočíva práve v jednoduchosti. Staré drevené stoly a stoličky pôsobia príjemným dojmom, dopĺňa ich pár zelených a hnedých kresiel. Časť tehlovej steny, popri ktorej sme sa po schodisku dostali na poschodie, nás dostala do farebne zladeného priestoru, kde tmavosivú, bielu a pastelovo modrú stenu ozvláštňujú vždy iné obrazy.


Podľa nášho názoru sú niektoré až prehnane osvetlené, pretože okrem niekoľkých lámp, vytvorených napríklad zo starých dychových nástrojov, a strešných okien, ktoré vnášajú do miestnosti pomerne veľa svetla, ich zvýrazňujú ešte menšie bodové svetlá.


Poschodie je taktiež doplnené o videoprojektor, ktorý vám umožní komfortné sledovanie príležitostných Pub Quizov, kde niekoľko viacčlenných družstiev súťaží o rôzne zaujímavé ceny.

Samotný personál zohráva veľmi dôležitú úlohu v ktoromkoľvek podniku. Vo Wave vás privíta veľmi príjemnou obsluhou, ktorá je vždy ochotná a permanentne sa stará o vašu spokojnosť.

Nápojový lístok ponúka pestrú paletu od akostných a výberových vín, likérov, brandy, whisky, čajov, tiež rôzne destiláty, rumy a dokonca vám tento podnik ako jediný ponúkne prvotriednu taliansku kávu Mistero. Školený personál je vždy pripravený na profesionálnom stroji vytvoriť či už latté macchiato, capuccino, ristretto alebo lahodné espresso.


Nemôžeme zabudnúť ani na milovníkov kvalitného piva, na ktorých čaká napríklad niekoľko belgických špeciálov, ako Augustijn Blond, Kasteel Rouge, Kasteel Tripel, Kwak, Delirium Tremens či Boon Framboise alebo Banana Chapeau.

Wave ponúka priestor predovšetkým pre tých, ktorí vyhľadávajú komerčnú hudbu a ponúka tiež miesto pre sebarealizáciu aktívnym a tvorivým ľuďom, medzi ktorých patria aj študenti Prešovskej univerzity, ktorí tak majú možnosť vystaviť v dvojtýždňových intervaloch svoje práce.


Pri našich niekoľkých návštevách nás v poslednej dobe pobavila výstava kresleného humoru poľského autora Henryka Cebulu. Svojou tvorbou poukazuje na nezávislosť človeka, v konfrontácii s devalvovanými autoritami.



Prešovský club Wave vďačí svojej príjemnej celkovej atmosfére za príliv návštevníkov aj napriek vzdialenosti, ktorú musí prešovský študent absolvovať, aby sa doň dostal. Predsa len každý študent túži po náročnom študentskom dni aj po istej dávke oddychu, zábavy a stretnutí sa s priateľmi, kde dlhšia cesta do inej časti mesta nemusí predstavovať vôbec žiaden problém. Wave takým miestom rozhodne je.

© Pre Televíziu Mediálka s láskou napísala Veronika Červenková

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pomôžte nám rozšíriť hodnotu príspevku a slobodne vyjadrite svoj názor v diskusii :-)